• «STAGE 2 – Krichevichi»
    «STAGE 2 – Krichevichi»
    Start 2021-06-18. Krichevichi Lake. For carp or amur more than 13 kg -1 points to the total result.
  • «STAGE 3 – Marievka»
    «STAGE 3 – Marievka»
    Start on 2021-07-16. “Marievka” Lake: For the caught carp or grass carp of more than 15 kg – 1 bonus point to the total score.
  • «STAGE 4 – Pidkova»
    «STAGE 4 – Pidkova»
    Start on 2021-07-30. “Pidkova” Lake For the caught carp or grass carp of more than 13 kg – 1 bonus point to the total score.
  • «STAGE 5 − Orleans»
    «STAGE 5 − Orleans»
    Start on 2021-08-20. Orleans Lake. For caught carp or amur more than 10 kg -1 point.
  • «STAGE 6 – PRYLBYCHI»
    «STAGE 6 – PRYLBYCHI»
    Start 2021-09-10. “PRYLBYCHI" Lake. For a caught carp weighing more than 13 kg − 1 point toward the overall result.

ZONE «A» - 6 stage «Stage 6»

Place Team Sector 1 2 3 4 Big-Fish Total
weight
1 «CARP PRO» 4 11 - 18,020 9 - 11,600 18 - 32,480 16 - 19,680 11,640 54 - 81,780
2 «IBIS-PRO» 5 6 - 8,440 3 - 3,860 7 - 12,600 15 - 26,680 7,580 31 - 51,580
3 «ИНТЕРКОМ» 3 3 - 10,600 1 - 7,140 5 - 17,480 4 - 5,180 8,600 13 - 40,400
4 «Трофей» 7 2 - 2,460 3 - 15,780 3 - 8,700 5 - 12,580 13,000 13 - 39,520
5 «1st Capital» 6 7 - 10,320 1 - 1,320 5 - 9,320 12 - 16,120 4,220 25 - 37,080
6 «Born2Fish» 1 0 - 0 0 - 0 2 - 11,700 0 - 0 6,380 2 - 11,700
7 «Haldorado-Днепр» 2 1 - 0,980 1 - 1,240 1 - 7,260 1 - 0,860 7,260 4 - 10,340
1 place \ Zone «A»
«IBIS-PRO»
Олексій Свириденко
Ніко Бердзенішвілі
2 place \ Zone «A»
«ИНТЕРКОМ»
Volodymyr Kadurin
Сергей Вирченко
3 place \ Zone «A»
«Трофей»
Максим Сальнік
Тарас Чихман
Big-Fish
«Трофей»
Максим Сальнік
Тарас Чихман

ZONE «B» - 6 stage «Stage 6»

Place Team Sector 1 2 3 4 Big-Fish Total
weight
1 «CarpSpot - Е 95» 2 7 - 17,640 2 - 26,320 7 - 62,240 1 - 10,700 19,280 17 - 116,900
2 «Барракуда» 4 2 - 11,520 5 - 5,680 1 - 1,080 6 - 16,080 9,780 14 - 34,360
3 +2 «3K Baits» 5 12 - 14,940 10 - 9,920 1 - 0,580 4 - 5,620 1,600 27 - 31,060
4 -1 «FUNFISHING» 6 2 - 14,080 1 - 1,000 2 - 8,480 5 - 5,700 7,300 10 - 29,260
5 -1 «Arctic Fox» 3 0 - 0 0 - 0 2 - 28,280 1 - 0,960 15,980 3 - 29,240
6 «Клёвое Место» 1 5 - 5,960 0 - 0 0 - 0 1 - 1,260 1,260 6 - 7,220
1 place \ Zone «B»
«Барракуда»
Ігор Волошин
Валентин Абрамчук
2 place \ Zone «B»
«3K Baits»
Юрий Толок
Руслан Захаренко
3 place \ Zone «B»
«FUNFISHING»
Андрій Саюшев
Віталій Сокол
Big-Fish
«CarpSpot - Е 95»
Валерій Ананьєв
Сергiй Турчiнов

ZONE «C» - 6 stage «Stage 6»

Place Team Sector 1 2 3 4 Big-Fish Total
weight
1 «Carp Classic Dnepr» 6 4 - 4,560 3 - 2,460 8 - 8,180 20 - 22,660 1,380 35 - 37,860
2 «FLAGMAN FLAT MASTERS» 5 4 - 4,580 5 - 5,460 1 - 1,480 5 - 5,380 1,480 15 - 16,900
3 «ZEMEX Ukraine» 4 1 - 1,220 0 - 0 1 - 4,440 5 - 3,480 4,440 7 - 9,140
4 +1 «TECHNO CARP TEAM» 3 5 - 6,240 0 - 0 0 - 0 3 - 2,840 1,250 8 - 9,080
5 -1 «Черная Борода ZP» 2 0 - 0 0 - 0 1 - 6,420 0 - 0 6,420 1 - 6,420
6 «BRIZEX» 1 1 - 1,100 0 - 0 0 - 0 0 - 0 1,100 1 - 1,100
1 place \ Zone «C»
«FLAGMAN FLAT MASTERS»
Евгений Буглак
Віталій Семенюк
2 place \ Zone «C»
«ZEMEX Ukraine»
Олександр Сивоконь
Владимир Цапко
3 place \ Zone «C»
«TECHNO CARP TEAM»
Андрій Кабанов
Сергій Бачинський
Big-Fish
«Черная Борода ZP»
Александр Гордеев
Антон Емельянов